Producenci

0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
K-45

K-45

 

Brak opisu

 

Brak opisu

1035

1035

 

Brak opisu

AEG

AEG

 

Brak opisu

Alfi

Alfi

 

Brak opisu

APS

APS

 

Brak opisu

BEKO

BEKO

 

Brak opisu

Berg

Berg

 

Brak opisu

Böker

Böker

 

Fabryka noży Böker

Słynne noże ze znanym na całym świecie symbolem drzewa są wytwarzane ręcznie w Solingen od 1869 roku. Od momentu powstania firmy żaden nóż nie opuścił naszej manufaktury bez tego znaku jakości. Długa historia Boker Baumwerk charakteryzuje się burzliwymi czasami. Ale jedna rzecz pozostaje niezmienna od 150 lat: nasza pasja i entuzjazm dla niezwykłych noży.

Z biegiem czasu fabryka noży Boker rozwinęła się w światowego lidera innowacji i największego producenta noży sportowych, noży taktycznych oraz noży kolekcjonerskich w Europie. Międzynarodowy sukces gamy produktów oraz wieloletnia tradycja produkcji noży są zarówno zachętą, jak i zobowiązaniem do dalszego projektowania i produkcji wysokiej jakości i innowacyjnych noży w przyszłości. Twórcy noży w Boker będą nadal wykonywać swoją pracę ze świadomością jakości, innowacyjnością i wielką dbałością o szczegóły.

BORA

BORA

 

Brak opisu

Brak

Brak

 

Brak opisu

BRANDT

BRANDT

 

Brandt to marka z 60-letnim doświadczeniem

Brandt to tradycyjna francuska marka urządzenia. Ponad 60 lat pomaga ludziom codzienne prace domowe. Cieszący nagrody najbardziej zaufaną marką w urządzeniach domowych, który jest nagrodą dla lat badań i rozwoju, aktywnego słuchania do wymagań klienta oraz wiedzy o ich zwyczajach. Brandt jest pionierem wielu technologii i innowacji przyjęty dzisiaj przez większość producentów. Przykłady obejmują: stosowanie techniki gotowania indukcyjnego samoczyszczenia pyrolitycznego piece z technologią komorze zimna drzwi z zerowym strefy 0-3 ° C, automatyczne masie napełniania pralki, zwłaszcza koncepcji pralek ekologicznych i ekonomicznych z automatycznym dozowaniem E dawki.

Brandt Innowacyjność jest podstawą polityki rozwoju
Zaangażowanie marki jest przewidywanie oczekiwań rynku i aktywne podejście do nowych trendów, dzięki co przyczynia się do poprawy życia codziennego poprzez wyrafinowanych produktów.
 

 • 1980 - uruchomienie pierwszych kuchenek indukcyjnych
 • 1982 - wprowadzenie na rynek pierwszy piekarnik z czyszczenia pirolitycznego
 • 1997 - Rozwój serii probówek z technologią drzwi zimnym
 • 1999 - uruchomienie płyty indukcyjnej ze strefy Maxi
 • 2011 - uruchomienie nowej gamy zmywarek w klasie energetycznej A-20%
 • 2012 - Wprowadzenie nowego rodzaju technologii mycia Water Saver


 

Brandt to marka z centrum badawczo-rozwojowych i produkcyjnych zakładów we Francji

Badania i rozwój to najważniejsze aspekty spółki do utrzymania zadowolenia swoich klientów. Zakłady produkcyjne zlokalizowane we Francji dostarczają produkty o doskonałej jakości, z wykorzystaniem najnowszych technologii.
 

 • LYON : ładowanej od góry pralki
 • La Roche-sur-Yon : zmywarki, suszarki, pralki, pralko-suszarki
 • Orlean : kuchenki indukcyjne, kuchenki, piece
 • VENDÔME : ceramiczna, palniki gazowe, kuchenki indukcyjne kaptury
 • Aizenay : kuchenki mikrofalowe
 • NEVERS : podzespoły, silniki uniwersalne
 • Lesquin : zamrażarek skrzyniowych

CATA

CATA

 

Brak opisu

CHROMA

CHROMA

 

Noże type301 - już teraz wiadomo, że staną się legendą, tak jak legendą stały się prawie wszystkie projekty Ferdynanda Porsche, fascynujące swą oryginalnością. Znalazły już swoich zagorzałych fanów niemalże w każdym zakątku świata. Zaprojektowane przez genialnego projektanta, wykonane przez japońską firmę CHROMA, łączą w sobie kilka podstawowych cech charakterystycznych dla jego projektów: czysta, ponadczasowa forma w służbie funkcji, użycie nowoczesnych materiałów do konstrukcji, wykończenie wysokiej jakości i połączenie tradycji rzemiosła z zaawansowaną technologią.
 
Wyprodukowanie tych noży powierzono firmie CHROMA, która odniosła ogromny, światowy sukces nożami HAIKU, bardzo wysoko notowanymi nożami wśród profesjonalistów.
 
Noże type301 - nie tylko pięknie zaprojektowane, to również bardzo wysokiej klasy narzędzia do krojenia, wykonane z najwyższej jakości materiałów: rączka - wykonana ze stali nierdzewnej 18/10, ostrze - z czystej stali japońskiej 301 (łączenie jest niewidoczne).
 
Noże type301 - już znalazły swoje miejsce w wiedeńskim Muzeum Sztuki Nowoczesnej (Vienna Modern Museum) i w słynnym nowojorskim muzeum MoMA (Museum of Modern Art). Zdobyły również kilka innych prestiżowych nagród i wyróżnień. Więcej informacji w zakładce o nożach oraz rekomendacje.

CLIMADIFF

CLIMADIFF

CLIMADIFF: MARKA, WARTOŚCI.
Dzięki podwójnej kulturze, marka Climadiff rodzi się ze sprytnego połączenia naszej wiedzy technicznej i naszej miłości do dobrego wina . 
Założona w 1997 roku firma Climadiff stała się ważnym graczem w branży AGD i szybko narzuciła swoją wiedzę w dziedzinie ochrony wina.
 
Na początku zrozumieliśmy pojawienie się nowych potrzeb w tej dziedzinie. Byliśmy w stanie przewidzieć i zaoferować nasze usługi entuzjastom win i profesjonalistom, opracowując gamę produktów wysokiej jakości po konkurencyjnych cenach.
 
CLIMADIFF, SPECJALISTA NR 1
Poza naszą wiodącą pozycją , Climadiff wywodzi swoją prawdziwą legitymację ze swojego unikalnego pochodzenia, w sercu świata wina.
 
Daleko od zwykłych stereotypy w świecie przemysłu, jesteśmy rzeczywiście wyjątkowy wynik spotkania osobistości zjednoczonych miłością dobrze wykonanej pracy i długą tradycję winorośli.
 
DZIEDZICTWO DŁUGOTERMINOWEJ WITRYNY
Climadiff jest ściśle związany z jednym z nielicznych sklasyfikowanych przyrostów apelacji "Côtes de Provence", od rodziny jej założyciela. Bogaty w tradycję przekazaną przez ponad 13 pokoleń, majątek założony w 1740 roku daje Climadiff wyjątkową wiedzę i zrozumienie wina i jego tajemnic .
 
KOMINY WINA ZAPROJEKTOWANE W SERCU NAJBARDZIEJ PIĘKNYCH REGIONÓW FRANCJI
Climadiff znajduje się teraz w Arnage, w Sarthe (72). To gdzie inżynieryjne, technicy i biznesowych firmy, wszyscy koneserzy i miłośnicy wina, projektować efektywne, innowacyjne i wysokiej jakości ku uciesze miłośników wina, czy są amatorami czy zawodowcami.
 
Ponadto wszystkie nasze asortymenty do starzenia i konserwacji są produkowane w Europie.
 
"Climadiff, firma zrodzona z miłości do wina"

CobraTec

CobraTec

 

Producent noży CobraTec z USA, który specjalizuje się w pierwszorzędnych nożach OTF, imponuje wysokiej jakości wytrzymałymi nożami kieszonkowymi do każdego zastosowania.

Czy to w życiu codziennym, na polowaniu, czy na służbie, niezwykle precyzyjnie wykonane noże OTF mogą być używane na wiele sposobów.

Charakteryzują się niezawodną, ​​bezpieczną mechaniką i wyrafinowanymi materiałami oraz posiadają dożywotnią gwarancję producenta.

Conower Jerky

Conower Jerky

 

Gut Conow to gospodarstwo na pojezierzu Meklemburskim, od 2009 roku produkujące suszone mięso na sposób indiański. Conower Snacks występują w pięciu odmianach smakowych. Jest to znakomita, wysokobiałkowa przekąska o niskiej zawartości tłuszczu i węglowodanów, świetna dla wszystkich ludzi prowadzących aktywny tryb życia. Przekąski produkowane są ze starannie wyselekcjonowanego i kontrolowanego mięsa, bez dodaku wzmacniaczy smaku, a sposób pakowania bez pochłaniaczy tlenu pozwala na zachowanie ich najwyższej jakości przez długi czas. Cały proces produkcyjny odbywa się w Niemczech i jest starannie kontrolowany. W latach 2010-2013 produkty Conower Jerky zdobywały co roku złoty medal przyznawany najlepszej jakości produktom spożywczym przez DLG - Niemiecką Wspólnotę Gospodarki Rolnej.

De Dietrich

De Dietrich

 

 

DE DIETRICH - LUKSUSOWE AGD. De Dietrich to marka z ponad 300-letnią historią, która oferuje bogaty asortyment najwyższej jakości urządzeń AGD – płyt grzewczych, piekarników, okapów, lodówek i zmywarek. Wszystkie modele łączą w sobie niepowtarzalną stylistykę oraz innowacyjną technologię.

Technologie i patenty marki DE DIETRICH:
1977 – pierwsze projekty piekarników elektrycznych,
1982 – pierwszy na rynku piekarnik pirolityczny,
1997 – rozwój piekarników z „zimnymi drzwiami”,
1997 – pierwsze urządzenie do gotowania wykorzystujące parę wodną,
1999 – największe na rynku pole indukcji (28 cm),
2000 – opatentowanie technologii Eolyse i Pirocontrol,
2001 – zmywarka do naczyń z technologią ICS I wyświetlaczem,
2001 – pole grzejne indukcyjne Boost o największej na rynku mocy (3600 W),,
2003 – pierwsza na rynku płyta gazowa DIVA ze sterowaniem sensorowym,
2003 – pierwsza na rynku płyta indukcyjna z funkcją programowania – Start Control,
2004 – funkcja gotowanie w Niskiej Temperaturze,
2004 – pierwsza na rynku ceramiczna płyta indukcyjna sterowana pilotem,
2007 – nowa zmywarka Quattro ze zróżnicowanymi trybami zmywania oraz innowacyjna płyta indukcyjna Continuum z wolną strefą gotowania,
2011 – wprowadzenie na rynek największej „wolnej strefy do gotowania” – płyta indukcyjna Piano/model DTIM1000C/

Nieustanne poszukiwanie doskonałości było przez 325 lat historii i nadal jest dominującym elementem fi lozofi i marki De Dietrich.

Marka De Dietrich jest dumna z faktu, że sygnuje swe produkty oznakowaniem gwarantującym pochodzenie z Francji »Origine France Garantie«.Dzięki działającemu w Paryżu zespołowi projektantów, wydziałowi badawczo-rozwojowemu oraz trzech fabrykach we Francji, ponad 180 naszych produktów posiada ten certyfi kat. Naszymi priorytetami są kontrola jakości na każdym etapie produkcji, zmniejszenie emisji dwutlenku węgla oraz zachowanie i wzbogacenie jedynej w swoim rodzaju biegłości technologicznej. Wspomniane oznakowanie – stworzone w maju 2011 z inicjatywy francuskiego ministerstwa przemysłu – jest synonimem jawności i wiarygodności informacji o pochodzeniu i procesie produkcyjnym wyrobów marki De Dietrich.
Dla wymagających konsumentów stanowi punkt odniesienia w poszukiwaniu produktów
doskonałych pod względem parametrów, jakości i prestiżu.

Dena

Dena

 

Brak opisu

Feel

Feel

 

Brak opisu

FENU

FENU

 

Brak opisu

FKMD

FKMD

 

Brak opisu

Gefu

Gefu

 

Brak opisu

GLOBAL

GLOBAL

 

TRADYCJA
 
Tysiąc lat temu japońscy płatnerze opracowali do perfekcji sztukę wykuwania mieczy, aby ich ostre, wytrzymałe klingi jak najlepiej służyły Samurajom – budzącej grozę kaście wojowników. Rzemieślnicy z fabryki Yoshikin w mieście Tsubame podtrzymują tę wielowiekową tradycję, wytwarzając szlachetne noże i narzędzia kuchenne na miarę współczesnych potrzeb.
 
Japońska spółka Yoshida Metal Industry Co., Ltd. (Yoshikin) powstała w 1954 r. w prefekturze Niigata, w mieście Yoshida (dzisiejsze Tsubame), jako lokalny producent wyrobów ze stali nierdzewnej. W 1960 r. wprowadziła serię nadal bardzo popularnych noży Bunmei Gincho, która zawojowała rynek japońskich noży kuchennych, wytwarzanych do tego czasu niemal wyłącznie ze stali konwencjonalnej. Sukces Yoshikin polegał na zastosowaniu technologii, dzięki której łatwiejsze w utrzymaniu narzędzia ze stali nierdzewnej wyposażono w klingi nie ustępujące pod względem jakości tradycyjnym nożom kuchennym, wykonanym ze zwykłych stopów stali.
 
Kolejny krok naprzód w rozwijanej przez Yoshikin koncepcji noży kuchennych wiązał się z zaadoptowaniem technologii produkcji zastaw stołowych: w ten sposób narodziła się linia GLOBAL. Od 1978 r. opierano się na założeniu, że te nowe, doskonale zaprojektowane i zaawansowane technologicznie noże, będą łączyły w sobie estetykę włoskiego wzornictwa, niemiecką wytrzymałość i japońską precyzję. Idea Yoshikin, aby cały nóż – od czubka ostrza po kraniec rękojeści – sporządzić z jednego fragmentu stali, zrobiła w świecie kulinariów prawdziwą furorę.
 
Pierwsze noże GLOBAL zaprojektował w 1985 r. Komin Yamada. Światowej sławy projektant wzornictwa przemysłowego zgodził się stworzyć linię produktów, które zrewolucjonizują rynek. Wykorzystał w tym celu najlepsze materiały i najnowocześniejsze trendy w designie. Dysponował niemal nieograniczonym budżetem, pracując nad nożami kuchennymi, które przypadłyby do gustu zarówno profesjonalnym szefom kuchni, jak i amatorom sztuki kulinarnej. Nowe narzędzia miały być wygodne i łatwe w użyciu, a jednocześnie sprostać oczekiwaniom najbardziej wymagających konsumentów.
 
noże Global
KUNSZT I FUNKCJONALNOŚĆ
 
Noże GLOBAL są wykonane z materiałów najwyższej jakości. Do wyrobu klingi stosowana jest opatentowana przez Yoshikin, wysokowęglowa stal nierdzewna Cromova 18 (zawierająca 18% chromu, molibden i wanad). Materiał poddawany jest najpierw obróbce cieplnej w temperaturze 1000ºC, następnie obróbce podzerowej – w temperaturze -80ºC, po czym ponownie jest nagrzewany. Proces wymrażania powoduje wzrost twardości stali do poziomu 56-58 w skali C Rockwella, dzięki czemu nóż zachowuje ostrość o wiele dłużej niż produkty z innych stopów i staje się wyjątkowo odporny na rdzę, przebarwienia czy korozję.
 
Noże GLOBAL cechuje wypukły szlif głowni, widoczny w jej przekroju poprzecznym. Boczna powierzchnia klingi – od grzbietu do krawędzi ostrza – nie jest linią prostą, lecz łagodną krzywą. Dzięki takiemu rozwiązaniu ostrze kroi o wiele skuteczniej, a produkty żywnościowe łatwo odchodzą od noża.
 
Pojedyncze noże, podobnie jak w dawnych czasach miecze Samurajów, są dokładnie ważone, aby jako gotowe, doskonale wyważone narzędzia idealnie leżały w dłoni. Ich płynne kształty i jednolita konstrukcja eliminują problem zakamarków, w których mogłyby się zbierać resztki jedzenia lub brud. Spełniają zatem najbardziej restrykcyjne normy w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy. Charakterystyczna dla produktów GLOBAL "kropkowana" rękojeść, której powierzchnia pokryta jest regularnie wgłębieniami (przypominającymi na zdjęciach kropki), gwarantuje pewny uchwyt i zapobiega wyślizgnięciu się noża z dłoni, tudzież podrażnieniom skóry.
Początkowo komplet noży GLOBAL wyglądał dość skromnie, lecz na przestrzeni lat ilość produktów z tej linii zwiększyła się do ponad 100. W ofercie znajdują się narzędzia specjalistyczne, służące do wszelkich możliwych czynności związanych z przygotowywaniem posiłków.
 
Pierwszorzędne miecze przydawały Samurajom świetności i klasy. W dzisiejszych czasach noże GLOBAL wzbogacają talent i osiągnięcia najznakomitszych szefów kuchni – czy to mistrzów w swoim zawodzie, czy też kuchmistrzów domowych.
 
Komin Yamada
DOWODY UZNANIA
 
Mimo swoich skromnych początków, noże GLOBAL od lat 90-tych ubiegłego wieku nieprzerwanie święcą na świecie triumfy. Powstają w tej samej fabryce Yoshikin w prefekturze Niigata i wciąż są wykonywane ręcznie, zgodnie z najwyższymi standardami. Sprzedawane w ponad 95 krajach, cieszą się coraz większym uznaniem i zainteresowaniem klientów.
 
Noże GLOBAL zdobyły wiele prestiżowych nagród:
 

H&T

H&T

 

Brak opisu

Higo

Higo

 

Brak opisu

K25

K25

 

Brak opisu

KING

KING

 

Brak opisu

KWC

KWC

KWC to szwajcarska marka, która powstała w 1874 roku.
Po 143 latach zakład produkcyjny nadal znajduje się dokładnie w tym samym miejscu. KWC to nie tylko marka – KWC to tradycja.

Szwajcarskie dziedzictwo KWC to bardzo ważny element produkcji baterii i zlewozmywaków. Szwajcarzy znani są z zamiłowania do precyzji, niezawodności i funkcjonalnego wzornictwa.

 

Inowacje, precyzja i wzornictwo 

Innowacje są siłą napędową marki KWC, która jako pierwsza opracowała baterię z wyciąganą wylewką oraz jako pierwsza wprowadziła na rynek baterię z głowicą ceramiczną. 

Od 2013 marka KWC należy do koncernu Franke, którego specjalnością jest produkcja urządzeń kuchennych – nie tylko baterii i zlewozmywaków, ale także okapów, płyt grzewczych, piekarników oraz blatów kuchennych. 

Kyocera

Kyocera

 

Kyocera Corporation jako jedna z pierwszych firm wprowadziła na rynek noże ceramiczne i należy do największych producentów tego typu narzędzi na świecie. Legendarna japońska korporacja od 1984 roku opracowuje własne zaawansowane materiały ceramiczne, wytwarzane na bazie dwutlenku cyrkonu (ZrO2) oraz węglika cyrkonu (ZrC) o wysokim stopniu gęstości i czystości.
 
W rezultacie narzędzia ceramiczne Kyocery są odporne na zużycie, nie korodują i nie niszczeją pod wpływem działania kwasów czy zasad, a ich wyjątkowo gładka powierzchnia nie przepuszcza zarazków, olejów ani soli. Noże ceramiczne są obojętne chemicznie i nie wydzielają jonów metali, więc nie zmieniają smaku ani koloru produktów – krojone nimi warzywa czy owoce nie brązowieją i nie grozi im metaliczny posmak. Ultralekkie ceramiczne klingi zachowują niewiarygodną ostrość o wiele dłużej niż ich metalowe odpowiedniki i nigdy nie rdzewieją. 
 
Ponieważ szlachetna ceramika Kyocery jest niezwykle twarda (ustępuje pod względem twardości jedynie diamentowi), wykonane z niej noże są nieprzeciętnie wytrzymałe i cieszą się znakomitą opinią jako zdrowa alternatywa dla tradycyjnych stalowych narzędzi.
 
test ostrości kuchennych noży ceramicznych Kyocera
 
Wszystkie noże Kyocera są produkowane w Japonii i ostrzone ręcznie. Zanim trafią do sprzedaży, przechodzą bardzo szczegółową kontrolę jakości, która wyklucza wszelkie niedociągnięcia:
 
kuchenny nóż ceramiczny Kyocera
 
Test wykrywalności – noże ceramiczne Kyocera to jedne z najlepszych i najbardziej uznanych tego typu noży na świecie, dlatego posiadają zabezpieczenie, dzięki któremu są wykrywane w bramkach montowanych m.in. na lotniskach.
 
Test wytrzymałości – kontrola kruchości i giętkości klingi. Noże ceramiczne Kyocera są tak wyważone, aby nie pękały po przypadkowym upadku.
 
Test ostrości – każdy nóż jest idealnie naostrzony, a ostrze – wypolerowane. Dzięki temu narzędzie służy nam przez długi czas, bez konieczności częstego ostrzenia.
 
Kyocera jako jedna z nielicznych firm ostrzy noże swoich klientów, ponieważ procedura ta wymaga specjalistycznych urządzeń. Jeżeli jednak odpowiednio zadbamy o nóż ceramiczny, z powodzeniem posłuży nam przez wiele lat.
 
Pamiętajmy, aby nóż myć ręcznie, najlepiej delikatnym detergentem, i nie wkładać go do zmywarki, ponieważ te urządzenia tępią wszystkie noże. Używajmy noży ceramicznych do krojenia w linii prostej (np. owoców, warzyw, mięsa bez kości) – na desce drewnianej lub plastikowej. Należy uczulić domowników, że cienkie noże kuchenne nie służą do podważania słoików, otwierania puszek, cięcia kości ani produktów zamrożonych. Łamiąc te zasady, większość osób nieświadomie niszczy swoje „kuchenne przedłużenie ręki”.
 
Oprócz szerokiej gamy noży Kyocera oferuje również odporne na rdzę ceramiczne akcesoria kuchenne (obieraczki, tarki, krajalnice, młynki, ostrzałki, nożyczki, skrobaczki) oraz produkty biurowe (pióra, noże kieszonkowe, nożyczki). Ofertę firmy uzupełniają m.in. elastyczne deski do krojenia, bambusowe bloki na noże, ochraniacze na ostrza oraz elektryczna ostrzałka diamentowa. Stylowy i zarazem funkcjonalny design sprawia, że wszechstronna kolekcja Kyocery stanowi nieocenione wsparcie w codziennym życiu współczesnej rodziny.
 
ostrzenie kuchennych noży ceramicznych Kyocera
 
Kyocera Corporation
 
Firmę Kyocera, funkcjonującą do 1982 roku pod nazwą Kyoto Ceramic, założył Dr Kazuo Inamori w 1959 roku – 28 młodych ludzi pracujących w małym, podmiejskim warsztacie odważyło się wówczas snuć wielkie marzenia. Obecnie Kyocera Corporation ma siedzibę w Kioto i jest jednym ze światowych liderów w produkcji ceramicznych części elektronicznych oraz mocno zdywersyfikowanym przedsiębiorstwem globalnym. 
 
Koncern Kyocera Group, obejmujący 235 firm i operujący w 29 krajach, skupia działalność wokół kilku kluczowych segmentów. Są to: Precyzyjne komponenty ceramiczne, Obudowy półprzewodników, Ceramiczne artykuły użytkowe, Urządzenia elektroniczne, Sprzęt telekomunikacyjny oraz Sprzęt biurowy. Firma systematycznie poszerza swoją ofertę o obszary takie, jak nowe produkty chemiczne (fine chemicals), przyrządy optyczne, systemy informatyczne i technologie komunikacyjne, a także prowadzi ośrodki badawcze, hotele i obiekty rekreacyjne. Kyocera zatrudnia ponad 71 000 pracowników, a jej wartość rynkową wyceniono w 2012 roku na 16,8 mld dolarów, dzięki czemu zajęła 426. miejsce na liście „Global 2000” magazynu „Forbes”, prezentującej największe światowe spółki.
 
Motto korporacji – „Szanuj Świętość i kochaj ludzi” – odzwierciedla pragnienie, aby czynnie wspierać materialny i intelektualny rozwój globalnej społeczności, a jednocześnie wyraża niesłabnącą troskę firmy o środowisko naturalne. Kyocera nie tylko dostarcza klientom ekologiczne produkty (np. popularne na całym świecie panele słoneczne), lecz także podejmuje długofalowe inicjatywy, wprowadzając w fabrykach rozwiązania proekologiczne, biorąc udział w „sprzątaniu świata” czy organizując lekcje ekologii dla uczniów szkół podstawowych, którzy jako przyszli liderzy powinni świadomie dbać o otoczenie.
 
 motto firmy Kyocera
 
 fundacja Inamori
 
Firma angażuje się również w działania na rzecz kultury i aktywnie promuje zasadę odpowiedzialności społecznej. Założyciel Kyocery w 1984 roku stworzył Fundację Inamori, która corocznie przyznaje jedno z najbardziej prestiżowych międzynarodowych wyróżnień – Nagrodę Kioto (tzw. japońskiego Nobla) – za wybitne osiągnięcia w jednej z trzech dziedzin: Nauki, Zaawansowanej Technologii oraz Sztuki i Filozofii. Prospołeczna postawa Kyocery sprawia, że firma finansuje stypendia dla słuchaczy uniwersytetów (w Chinach, USA, Meksyku i Japonii), wspiera drużynę piłki nożnej (Kyoto Sanga F.C.), ofiarowuje gotowe systemy wykorzystania energii słonecznej dla szkół pozbawionych dostępu do elektryczności (w Ugandzie, Nepalu i Tanzanii), oraz sponsoruje Muzeum Sztuki Kyocera, które otwarto w siedzibie koncernu w 1998 roku.
 
Hasło przewodnie marki Kyocera – Granica nowej jakości (ang. The New Value Frontier) – to sygnał, że firma nieustannie tworzy nową jakość w oparciu o najświeższe zdobycze technologii. Kyocera proponuje unikalne rozwiązania, a jej misją jest dostarczanie wartościowych produktów, na które wciąż rośnie zapotrzebowanie. Źródłem sukcesu firmy jest naczelna reguła postępowania, którą wcześnie sformułował dla siebie i pracowników Dr Kazuo Inamori (dziś emerytowany prezes Kyocera Corporation i żywa legenda japońskiego biznesu), mianowicie aby „Czynić to, co przystoi czynić człowiekowi”.
 
 
1990 – nagroda Good Design (dobry wzór) ustanowiona przez MITI (Ministerstwo Międzynarodowego Handlu i Przemysłu Japonii) dla modeli GLOBAL z dwóch serii: od G-1 do G-9 oraz od GS-1 do GS-10
 
1991 – wpis do International Design Yearbook (międzynarodowego rocznika wzornictwa)
 
1992 – nagroda Najlepszego Narzędzia Kuchennego przyznana przez Holenderskie Stowarzyszenie Kucharzy (Koksgilde Nederland)
 
1995 – tytuł Best Buy (najlepszy zakup) wg brytyjskiego magazynu konsumenckiego „Which?” dla modelu GLOBAL G-2
 
1996 – tytuł Najostrzejszego Noża według niemieckiego miesięcznika „A LA CARTE”
 
2001 – nagroda Design Plus na międzynarodowych targach we Frankfurcie nad Menem dla modelu GLOBAL GS-29
 
2002 – nagroda Long-selling Good Design (bestsellerowy dobry wzór) przyznana przez METI (Ministerstwo Gospodarki, Handlu i Przemysłu Japonii) dla modeli GLOBAL z dwóch serii: od G-1 do G-9 oraz od GS-1 do GS-1
 
2003 – tytuł Best Buy (najlepszy zakup) wg brytyjskiego magazynu konsumenckiego „Which?” dla modelu GLOBAL G-2
 
2005 – selekcja do 7. wystawy JIDA Design Museum (muzeum wzornictwa japońskiego) modele GLOBAL G-2 i GS-3
 
2006 – nagroda Japanesque Modern 100 (100 najlepszych produktów, będących marką Japonii) przyznana przez Japanesque Modern Committee (Komisja Nowego Stylu Japońskiego) dla serii GLOBAL G
 
2011 – tytuł Best Buy (najlepszy zakup) wg brytyjskiego magazynu konsumenckiego „Which?” dla modelu GLOBAL G-2
 
2011 – tytuł Best Kitchen Gadget (najlepszy gadżet kuchenny) wg czytelników magazynu „GQ” dla modelu GLOBAL G-2
 
Warto pamiętać, że oficjalne nagrody tylko częściowo świadczą o zadowoleniu tysięcy użytkowników, rozproszonych dziś po całym świecie.
 
Noże GLOBAL są przede wszystkim ulubionymi narzędziami najwybitniejszych mistrzów kuchni, którzy pracują w ekskluzywnych hotelach i restauracjach. Słynni kucharze regularnie prezentują je również w stacjach telewizyjnych, gdzie prowadzą programy kulinarne. Noże te są często doceniane na międzynarodowych wystawach gastronomicznych i targach artykułów gospodarstwa domowego.
 
Jednocześnie zespół projektantów Yoshikin wraz ze specjalistami do spraw planowania produkcji nieustannie rozwija linię noży GLOBAL, biorąc pod uwagę liczne sugestie i propozycje, które z różnych krajów docierają do firmy od aktualnych użytkowników tych narzędzi.

LA SOMMELIERE

LA SOMMELIERE

 

La Sommeliere to francuska firma o stałym wzroście od ponad 20 lat. La Sommelière, jest znaczącym producentem na rynku europejskim, oferuje profesjonalne i winiarki domowego użytku. Firma zdobyła doświadczenie w zakresie innowacji technologicznych, uznanej wiedzy w dziedzinie chłodnego zarządzania i doskonałej znajomości świata wina. , 

Francuska firma założona w 1995 r., La Sommeliere otoczyła się zgranym zespołem, który stworzył piwnice win "o wysokiej wydajności", spełniając najwyższe wymagania i oferując innowacyjne rozwiązania dla ochrony i starzenie wina.

TECHNICZNY

 • Temperatura: Elektroniczny termostat z cyfrowym wyświetlaczem dla lepszej regulacji i kontroli temperatury.
 • Szeroki zakres temperatur do przechowywania i umieszczania w idealnej temperaturze dowolnego rodzaju wina
 • Funkcja zimowa: w przypadku nagłej zmiany temperatury zewnętrznej, ten ekskluzywny system gwarantuje wewnętrzną temperaturę piwnicy *
 • Kontrola higrometryczna: szybkość utrzymywana między 50 a 80%.
 • Wyświetlanie wilgotności *
 • Zimne parzenie dla jednolitej temperatury i wilgotności
 • Ochrona przed światłem: szklane drzwi są wyposażone w podwójne przeszklenie anty-UV *
 • Zabezpieczenie przed wibracjami: piwnica jest całkowicie stabilna, chroniona przed zewnętrznymi wibracjami
 • Ochrona przed nieprzyjemnym zapachem: dzięki filtrom z węglem aktywnym *
 • Odporność, długowieczność: wybrane materiały, wykończenia zaprojektowane do intensywnego użytkowania.
 • Alarm wzrostu temperatury *
 • Alarm zmiany filtra z węglem aktywnym

PRAKTYKI

 • Zredukowany rozmiar: szeroki wybór wymiarów
 • Szeroki wybór pojemności: od 6 do 300 butelek
 • Wielowarstwowe półki na butelki, aby zoptymalizować przechowywanie każdego rodzaju rozmiarów butelek
 • Łatwa konserwacja
 • Regulowane nóżki zapewniają idealną stabilność
 • Oświetlenie wnętrza LED
 • Dostępna szeroka gama akcesoriów
 • Odwracalne drzwi *
 • Blokuj *

ESTETYKA

 • 2 rodzaje drzwi: przeszklone lub pełne.
 • Konstrukcja: stal nierdzewna, czarna, lakierowana lub drewniana
 • Uchwyty ze stali nierdzewnej
 • Półki: dąb, buk lub metal
 • Cyfrowy wyświetlacz
 • Oświetlenie LED *

STANDARDY

 • REACH (rejestracja, ocena, autoryzacja i restrykcja chemikaliów): ograniczenie ilości chemikaliów stosowanych w produkcji
 • ROHS  (ograniczenie użycia niektórych niebezpiecznych substancji w sprzęcie elektrycznym lub elektronicznym): bardzo restrykcyjne ograniczenie materiałów takich jak ołów lub rtęć.
 • EMC lub EMC (kompatybilność elektromagnetyczna): zgodność produktu z otaczającymi go polami elektromagnetycznymi
 • EMF   : kontrola częstotliwości fal elektromagnetycznych pochodzących z produktu
 • LVD (Low Voltage Directive): normy bezpieczeństwa elektrycznego, zapewnia konsumentowi zgodność produktu z obowiązującymi normami elektrycznymi.
 • MSDS  : zgodność olejów sprężarkowych z normami europejskimi
 • R134A (wolny od freonu lub CFC): Czynnik chłodniczy wolny od freonu (Chlorofluorowęglowodory), szkodliwy dla warstwy ozonowej
 • R600a (izobutan): gaz chłodniczy lub system Greenfreeze, opracowany we współpracy z Greenpeace, ten gaz ma bardzo mały wpływ na warstwę ozonową i efekt cieplarniany. R600A jest wolny od CFC i HFC (szkodliwe dla warstwy ozonowej i efektu cieplarnianego)
 • Etykietowanie energetyczne (1060/2010): W każdej piwnicy z winami znajduje się etykieta wskazująca całoroczne zużycie energii, pojemność i klasę energetyczną.
 • Ecodesign (2005/32): wszystkie winiarnie są zgodne z przepisami europejskimi w zakresie ekoprojektu: zużycie energii, pakowanie, wyświetlanie ...
 • Eco-Emballages : przyczyniamy się do zbierania, sortowania i recyklingu naszych kartonów i innych materiałów opakowaniowych
 • Recykling : Przyleganie do organizacji ekologicznej w celu przejęcia recyklingu naszych piwnic winnych i innych urządzeń elektrycznych i elektronicznych

* Według modelu

Lava

Lava

 

Brak opisu

LEAN

LEAN

 

Brak opisu

MAAN

MAAN

 

Brak opisu

MAC KNIVES

MAC KNIVES

 

Japońskie noże kuchenne Mac Knives z miłości do precyzji i przyjemności z gotowania!

Jesteśmy firmą specjalizującą się w sprzedaży i dystrybucji oryginalnych japońskich noży kuchennych. Świat japońskich noży nas zafascynował i stał się naszą pasją, którą chcemy „zarazić” tych, którzy tak jak my cenią sobie w nożach najwyższą jakość wykonania, trwałość i fenomenalną ostrość oraz stylowy wygląd i piękne wzornictwo. W naszej ofercie posiadamy profesjonalne noże kuchenne i noże do sushi wytwarzane z wysokiej jakości stali nierdzewnej, które stanowią istne dzieła sztuki japońskich rzemieślników i które znalazły już swoich miłośników niemalże w każdym zakątku świata.

MAC5

MAC5

 

Brak opisu

MKM

MKM

 

Brak opisu

MMX

MMX

 

Brak opisu

MPM

MPM

 

Brak opisu

Narihira

Narihira

 

Narihira to popularna marka firmy Fujitora Industry – producenta wysokiej klasy noży Tojiro. Praktyczne i wygodne w użyciu narzędzia, które stosunkowo niewiele kosztują, cechuje staranne wykonanie oraz wysoka jakość. Zaprojektowano je specjalnie dla użytkowników, którzy cenią sobie ekonomiczne rozwiązania. Marka Narihira jest skierowana na rynek japoński, stąd też napisy na opakowaniu są wyłącznie w tym języku.

Neo

Neo

 

Brak opisu

RIO

RIO

 

Brak opisu

ROHE GERMANY

ROHE GERMANY

 

ROHE Niemcy, to młoda firma z pomysłów i aspiracji, aby życie ludzkie uczynić piękniejszym. Założona w 2005 roku jako firma partnerska Josef-Schulte Ufer KG, rozwijamy i sprzedajemy artykuły stylu życia związanych z gotowania i przyjemności. Opowiadamy się za styl, emocje i miłość życia.

RONA

RONA

 

Brak opisu

Samsung

Samsung

 

Grupa Samsung, będąca dawniej konglomeratem (czebolem), zatrudnia obecnie na całym świecie ponad 400 tysięcy pracowników w przemyśle samochodowym, elektronicznym, chemicznym, lotniczym, stoczniowym, w handlu, hotelarstwie, parkach rozrywki, przy projektowaniu i budowie wysokościowców, oraz w przemyśle tekstylnym i spożywczym. Po azjatyckim kryzysie finansowym, oddziały firmy Samsung zajmujące się poszczególnymi sektorami rynku są osobnymi firmami podlegającymi Grupie Samsung. 

Schulte-Ufer

Schulte-Ufer

 

treść obrazu

PRZEGLĄD MOŻLIWYCH WZORÓW PRODUKTÓW I FUNKCJI

 

Powłoka XXStrong-diament-stick

Ponadto powłoka z naszych produktów, zwracamy szczególną uwagę. Więc używamy wybitne właściwości diamentu dla unikalnej powłoką nieprzywierającą: Cechą szczególną naszych XXstrong-diamentowej powłoki jest to, że jest niezwykle odporna na zarysowania i ścieranie i są odporne na temperatury do 300 ° C. Ponadto doskonały efekt antyadhezyjna zapobiega przywieraniu smażonych lub wypiekach. Funkcje te są specjalnie zaprojektowane do naczyń ze stali nierdzewnej i dlaczego tylko w serii patelni Romana i XXstrong używany. W połączeniu z podłożem miedzi Protherm® Allherd każdy XXStrong-diament-pan osiągnie temperaturę roboczą w krótkim czasie - do smażenia i pieczenia najlepszych wyników.

XXStrong ceramiczną powłoką antyadhezyjną

XXStrong ceramiczną powłoką nieprzywierającą posiada odpowiednie właściwości XXStrong-diamentowej powłoki i wyposaża nasze specjalne produkty z aluminium. Ich zalety zostały już nagrodzone przez niezależne instytuty. Magazyn Öko-Test oceniane w grudniu 2005 roku ten produkt jako „bardzo dobry”, magazyn testowym Emporio w październiku 2010 roku jako „dobre”. Te cechy są następujące: bardzo odporny na wysokie temperatury (aż do 250 ° C), a zwłaszcza na ścieranie. Powłoka nawet posiada łopatki wykonane z metalowym stojaku. 

PROTHERM ® Allherd-bazie miedzi

Oprócz dobrej powłoki dna naczynia ma decydujące znaczenie dla doskonałego przygotowania posiłku. Dlatego też wyposażyć tylko europejskim dostawcą wielu naszych uprzęży z odpowiednim indukcji protherm®Kupferboden zewnątrz. Bo tylko ta ziemia ma najlepszą przewodność cieplną i właściwości regulacyjnych! Chociaż miedź jest bardzo drogie, drogie i przetwarzanie - a szczególnie dobry i szybki przewodnikiem ciepła miedź pomaga oszczędzać energię i gotowanie zachowuje witaminy. Baza miedź nagrzewa się szybko, optymalnie rozprowadza ciepło reaguje na każdą zmianę temperatury i pozwala na doskonałe rezultaty gotowania z najniższego poboru energii. Z ziemi miedzi Protherm® Allherd gotować zdrowe i energooszczędne.

ECOTHERM ® Allherd podstawy kapsuły glinu (uprzednio Ecoline)

Jako zasadę Allherd miedzi Protherm® oszczędza również kapsułki na bazie aluminium energii Ecotherm® Allherd. Rozparzacz na najwyższym poziomie podłogi magazynuje ciepło absorbowane. Po kucharzy do gotowania, zasilanie może być zmniejszona. Przechowywane ciepła od teraz wspiera proces gotowania dostarczane są rzetelnie iw sposób ciągły do ​​jedzenia. W ten sposób, zasilanie może być zmniejszona lub zatrzymana przed końcem gotowania.

 

3, warstwa materiału indukcji

Produkty te łączą wysokiej jakości materiał 3 warstwy z indukcyjnym zewnątrz odpowiedniej warstwie ze stali nierdzewnej, aluminium rdzenia w środku i warstwą ze stali nierdzewnej w środku. Razem stanowią one szybkiej dystrybucji ciepła, magazynowania ciepła i efektywności energetycznej. Gwarantuje gotowania żywności bezpiecznej i smażenia.

VPA zatwierdzony wydajność cięcia

VPA sprawdza wydajność cięcia sklepu sztućce i produkcja sztućców. Ponad 2500 klientów na całym świecie polegają na doskonałej jakości i obiektywności badania i kontroli. Uszczelnienie VPA jakości potwierdza, że ​​wysoka wartość została umieszczona na użyteczność i bezpieczeństwo produktu poprzez regulacyjną Oprócz zgodności.

Żeliwa i oddanych emalliertes żelaza

Żeliwne i emaliowane żeliwne są jednymi z najstarszych materiałów verwanden w zakresie kuchennych. Żeliwo jest trwała i ma właściwość do przechowywania ciepła wprowadzonego przez długi okres i dostarczania równomiernie na dnie i bokach gotowania i smażone jedzenie. Od 19 wieku żelaza szarego, który jest stosowany w przemyśle spożywczym, pokrytej warstwą emalii lub uszczelnione. Przenikanie innych substancji, takich jak tłuszcze, w żeliwie nie jest już możliwe. Ponadto żeliwa przed korozją (rdzy) jest chronione. Szkliwo jest mieszanina krzemianów i tlenków metali, charakterystyki osiągnięte przez stopienie szkła wygląd podobny. Najbardziej powszechnym zjawiskiem czystego krzemianu można znaleźć w skalenia. Tusz stosowany do kuchennych emalii jest całkowicie wkładkę, czyli bez innych substancji reaguje z powłoką emaliową. Dlatego szkliwo jest całkowicie bezpieczny w użyciu w perspektywie zdrowia 

EasyDrop

„Easy drop”  funkcję wylewanie  umożliwia całkowicie bezpieczne i wygodne wylewanie z pokrywką.
 

PTFE / PFOA darmo

Opis poniżej.
 

Powłoka Nonstick Siegutal

Trwałe i bardzo odporne na ścieranie i odporne na ścieranie powłoki Siegutal przywieraniu.

powłoka nieprzywierająca Siegutal +

Siegutal Plus nieprzywierająca powłoka ma wysoką odporność na ścieranie, przy zachowaniu właściwości antyadhezyjną. Jest idealny do gotowania i Bratgeschirren nierdzewnej stali i aluminium uszczelniających.

odpowiednim piecu

produkt ten jest odporny na działanie ciepła i może być bezpiecznie stosowany w każdym piecu.

 

indukcja

Oprócz wszystkich popularnych typów pieców produkt ten jest odpowiedni dla płyt grzewczych indukcyjnych.

 

można myć w zmywarce

Gotowania i smażenia nadaje się do zmywarek.

można myć w zmywarce

Gotowania i smażenia można łatwo czyścić maszyn.

SMEG

SMEG

 

Brak opisu

SOG

SOG

 

Brak opisu

SWAN

SWAN

 

Brak opisu

TEKA

TEKA

 

Brak opisu

TOGO

TOGO

 

Brak opisu

Turtl Kitchen

Turtl Kitchen

Nasza firma rozwijała się i rozwijała przez ostatnie 20 lat. Rozszerzyliśmy nasze możliwości eksportowe do ponad 60 krajów na całym świecie. Nasi rozszerzyli nasze możliwości eksportowe do ponad 60 krajów na całym świecie. Nasze zlewozmywaki i umywalki stały się obietnicą wysokiej jakości za przystępną cenę, a umywalki obietnicą wysokiej jakości za przystępną cenę.
Czuliśmy jednak potrzebę odpowiedzi na zapotrzebowanie rynku i stworzenia produktu z wyższej półki cenowej. Stworzyliśmy nowy znak towarowy dla luksusowych rozwiązań do kuchni i łazienek.

Z tego powodu powstała nasza nowa linia produktów, która obecnie jest wprowadzana pod nową marką premium - TURTL®.
Z dumą ogłaszamy wprowadzenie na rynek nowej marki premium Compotexa.
TURTL® jest częścią ciągłej ewolucji znaków towarowych naszej firmy.
Nowa marka odzwierciedla zaangażowanie naszej firmy w nieustanną ewolucję w kierunku organizacji bardziej ujednoliconej i zorientowanej na klienta.
INTELIGENTNA I NOWOCZESNA ELEGANCJA

VDB

VDB

 

Brak opisu

Viga

Viga

 

Brak opisu

WMF

WMF

 

Brak opisu